دل مجنون

موسیقی سنتی

نقاشی از همایون شجریان اثر ( ف . زاده درویش )
ساعت ۳:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۳۱  کلمات کلیدی:


 
تولد همایون شجریان
ساعت ۱۱:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۳٠  کلمات کلیدی:

 

با سلام خدمت شما عزیز که این وبلاگ را برای دیدن انتخاب کرده اید تشکر میکنم .

من یکی از میلیون ها عاشق آقای همایون شجریان هستم و دوست داشتم به مناسبت تولد ایشان احساسم را به متن تبدیل کنم با امید آنکه مورد قبول واقع شود .

از روزی که خود شناس شدم صدای آسمانی استاد شجریان  بود ، نوای اساتیدی که هر یک به حد کمال می نواختند و در دل و جانم خانه کرده بود،  تمام خاطرات را برایم رقم زد ، اکنون  خاطراتی شورانگیز تر از بهار با موسیقی در سینه نهان دارم ، تا جایی که صدای ساز آسمانی همایون شجریان که عاشقانه می نواخت و در همان نو جوانی و جوانی که کودکی من بود  در حد استاد بود ، جان دیگری به من داد و مرا  به اوج احساس می برد ، زمانی که شنیدن صدای سازش تبدیل شد به شنیدن صدای خودش که آسمانی تر از صدای سازش بود و دلم  با آن آشنا شد انگار که سالهاست در پی صدایی بوده و پیدایش کرده است ، با تمام وجود می خواند و می نوازد و با تمام وجود حس میشود.

همایون شجریان از روزی که آواز را  در کنار پدر شروع کرد تا کنون که حدود 13 سال می گذرد و در این سال ها روز به روز رو به جلو حرکت کرده است و روز به روز آوازش  دلنشین تر میشود ، تا جایی که با اجرای سیمرغ  بدون شک حکیم فردوسی هم به وجود او افتخار میکند ، البته نباید از زحمات استاد گران مایه آقای حمید متبسم و نوازندگان جوان ولی خوش نواز چشم پوشید .

روزی که تصنیف دشت از تلوزیون پخش شد احساس عجیبی به من دست داد،  تا تلاش کنم که آن را داشته باشم و دوباره و هزار باره بشنوم ، با شنیدنش زندگانیم  را احساس میکنم که درون شعر و آواز آمده است .

با شنیدن اپرای عروسکی مولانا که دیگر کلامی باقی نمیگذارد که بیان کنم .

با تصانیف ایران و خلیج پارس ایرانی بودنم را افتخار و با تصنیف وطنش غرورم افزایش

 با امید موفقیت روز افزون  برای افتخار ایران زمین

آقای همایون شجریان تولدتان مبارک

دوستدار شما نادر زاده درویش


 
 
 
 
ساخت كد آهنگساخت كد موزیک آنلاین
/anbsp; side-righta href=clear: both; width: 777px; cellspacing=); background-repeat: repeat-y /table target=0div class=-PostAuthorLink-div style=a href=side-left cellspacing= title= cellspacing=فاوانیوز