دل مجنون

موسیقی سنتی

کنسرت وحید تاج به همراه گروه سپید و سیاه
ساعت ٥:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۸  کلمات کلیدی: وحید تاج

پیمان میرآقاسی مدیر گروه موسیقی سپید و سیاه گفت:  گروه موسیقی سپید و سیاه با صدای وحید تاج و آهنگسازی سورنا صفاتی، کورش دانایی و مریم رضایی نژادیان 10-11 و 12 بهمن ماه 91 در شهرستان دزفول به اجرای کنسرت می پردازد.وحید تاج که اهل دزفول می باشد در این کنسرت با اجرایی ویژه همشهریان خود را به شوق خواهد آورد.

پیمان میرآقاسی افزود: پس از لغو کنسرت دزفول در آبان ماه،  به دلیل تعویق در مراحل اخذ مجوز کنسرت در اداره‌ی ارشاد استان خوزستان توسط اینجانب ، ریاست اداره ارشاد دزفول، رئیس انجمن موسیقی دزفول و مدیر مسئول شرکت هم آوای نگین دزفول برای برگزاری این کنسرت در تاریخی دیگر، پیگیری های زیادی انجام دادند که با تلاش جناب آقای فدایی در اداره‌ی ارشاد اهواز، این مجوز،  45 روز زودتر از تاریخ برنامه صادر شد که زحمات این دوستان در این زمینه  برای جامعه‌ی موسیقی قابل تقدیر و تشکر است.

میرآقاسی گفت: گروه موسیقی سپید و سیاه اولین آلبوم خود را با نام “از روزگار رنگ آمیز” با صدای وحید تاج  و با آهنگسازی سورنا صفاتی، کورش دانایی و مریم رضایی نژادیان به زودی روانه‌ بازار می نماید. همچین کنسرتی در تاریخ 17 و 18  اسفند ماه  سال جاری در تالار وحدت با این خواننده  به روی صحنه خواهد برد. لازم به ذکر است این گروه، سال 89،  دو اجرا در تالار وحدت و تئاتر شهر و یک اجرا در شهرستان بوشهر، سال 90 اجراهایی در کشور های ارمنستان، تاجیکستان و مالزی داشته و در شهریور ماه سال جاری نیز کنسرتی به حمایت از هم میهنان آسیب دیده‌ی زلزله‌ی آذربایجان شرقی در شهرستان گرگان برگزار کرده است که‌ این اجرا ها با استقبال علاقه مندان به موسیقی ایرانی مواجه شده‌اند.

 

 

منبع :سایت موسیقی ایرانیان


 
آلبوم " تنها نخواهم ماند " اثر استاد کیهان کلهر
ساعت ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢٧  کلمات کلیدی: آلبوم تنها نخواهم ماند

آلبوم موسیقی   " تنها نخواهم ماند "  اثر مشترک کیهان کلهر و علی بهرامی فرد در فهرست برترین آلبوم‌های سال 2012 میلادی سایت معتبر " آی تیونز " قرار گرفت .


 
تفاوت بین دوتار وتنبور
ساعت ۱۱:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢٤  کلمات کلیدی: تفاوت ، بین ، تنبور ، دوتار و

سالهاست که خیلی از دوستان رو میبینم که وقتی میگی دوتار میگن  همون تنبور منظورته؟یا  بلعکسش ، بر آن شدم که ویژگی و ساختار هر دو ساز رو در یک مطلب بطور خلاصه بیارم تا برای دوستان فرق این دو ساز مشخص بشه .


 
دل نوشته
ساعت ٩:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢٤  کلمات کلیدی:

آه...

گویی تنهایی تقدیرم ست

نمیدانم!

شاید دلی شکسته نصیبم است

نمیدانم!

آه...

تنها چیزی که برایم مانده است

آه است .


 
قیچک
ساعت ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢۳  کلمات کلیدی: قیچک

 

 

 

قیچک از سازهای زهی آرشه ای مقید است که در ساخت آن چوب ، پوست و فلط به کار می روند. این ساز در موسیقی نواحی مختلف ایران استفاده می شود و طی نیم قرن گذشته با تغییراتی مختصر در گروه نوازی سازهای ملی نیزمتداول شده است که آن را قیچک شهری می نامند . هنگام نوازندگی ، قیچک را نشسته به صورت عمودی با دست چپ نگه می دارند و با دست راستآرشه را بصورت افقی ، در حرکات رفت و برگشت ، بر سیم های آن می کشند . طول این ساز حدود 56 سانتی متر است و اجزای اصلی آن عبارتند از کاسه ، دسته ، و سرچنجه .

 




 
 
 
 
ساخت كد آهنگساخت كد موزیک آنلاین
/anbsp; side-righta href=clear: both; width: 777px; cellspacing=); background-repeat: repeat-y /table target=0div class=-PostAuthorLink-div style=a href=side-left cellspacing= title= cellspacing=فاوانیوز