دل مجنون

موسیقی سنتی

هرج و مرج در موسیقی مانند اوایل انقلاب است!
ساعت ٥:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٦/٥  کلمات کلیدی: استاد حسین علیزاده

حسین علیزاده،

تقریباً در بسیاری از شهرها، حضور نوازندۀ خانم، در کنسرت ها ممنوع است؛ حتی من به شوخی اسم گروه را به جای«هم آویان» ،هم آقایان نام نهاده ام.

حسین علیزاده، آهنگساز و نوازنده با اعلام این خبر گفت: در گذشته تنها در چند شهر، خانم ها اجازۀ حضور بر روی صحنه را نداشتند اما در حال حاضر تقریبا همه شهرها دارند هماهنگ می شوند که در گروه نوازنده خانم نباشد.

وی افزود: اخیراً در کنسرتی که با گروه هم آوایان در گرگان اجرا کردیم نیز این مسأله مطرح شد و این رویکرد در طول زمان، منجر به حذف بانوان از عرصه موسیقی می شود.

حسین علیزاده با اشاره به اینکه، هنرمندان در این شرایط چاره ای جز اجرا ندارند، گفت: همۀ اعضای گروه، با موسیقی زندگی می کنند و از این راه امرار معاش می کنند. در این شرایط هم مسألۀ اقتصادی مطرح است و هم مسأله معنوی. نوازنده ها اگر در خانه بنشینند، آسیب می بیند و چه کسی می خواهد این آسیب ها را جبران کند؟

این آهنگساز و نوازنده موسیقی در ادامه گفتگو با تأکید بر اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانۀ موسیقی به عنوان ارگان های مسئول باید برای برطرف شدن این مشکل اقدام کنند، گفت: ما به صورت فردی مدام به این وضعیت اعتراض کرده ایم اما باید به این مسأله به صورت جمعی نیز اعتراض کرد.

وی افزود: در مورد مسایل موسیقی هر روز شخصی، تصمیمی می گیرد و این اشخاص یک عده عوامل دارند که به سالن ها می ریزند و کنسرت ها را به هم می زنند.

این آهنگساز و نوازنده، با انتقاد از هرج و مرج موجود در حوزۀ موسیقی گفت: من فکر می کنم هرج و مرجی که ما در اوایل انقلاب، آن زمان که هنوز قانون اساسی ای وجود نداشت، تجربه کرده ایم، دوباره دارد، تکرار می شود و نمی دانم چه راهکاری برای برطرف شدن این هرج و مرج ها وجود دارد.

او با اشاره به اینکه با مجوز گرفتن شخصی که 50 سال در موسیقی فعال بوده، موافق نیست، گفت: با وجود این، من برای برگزاری کنسرت، مجوز می گیرم چون بر طبق قانون باید برای اجرای کنسرت مجوز داشته باشم، . ولی کسانی که مجوز می دهند، خودشان قانون را زیر پا می گذارند، می خواهم ببینم در چنین شرایطی معنی قانون چیست؟ به نظر من قانون را، قانون گذاران می شکنند.

 

منبع: ایسکانیوز

برچسب

موسیقی ایرانیان


 
پری ملکی و گروه خنیا در تالار وحدت روی صحنه می‌روند
ساعت ٥:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٦/٥  کلمات کلیدی: پری ملکی ، گروه خنیا ، تالار وحدت
موسیقی ما - گروه موسیقی «خُنیا» به سرپرستی «پری ملکی» در روزهای جمعه 7 و شنبه 8 شهریورماه 1393 کنسرتی به صورت همخوانی و همنوازی، در ساعت 22:00 در تالار وحدت اجرا خواهد کرد.

این برنامه با عنوان «زمان که می‌گذرد» در دو بخش شامل اجرای قطعاتی از ساخته‏های استادان قدیمی موسیقی ایرانی خواهد بود.

در این برنامه جلال امیرپورسعید (تار)، آوا ایوبی (عود)، بامداد ملکی (تنبک)، مرضیه رحیم‌زاده (سنتور) و سهیل مخبری (کمانچه)، صدای همخوانان (پری ملکی، فاروق کسمایی و نیکی شیرپیشه) را همراهی می‏کنند.

این کنسرت توسط مؤسسه فرهنگی هنری «راد نواندیش» برگزار می‌شود.

علاقه‏مندان برای تهیه بلیت این برنامه می‏توانند به مراکز زیر مراجعه کنند:

دارینوش: 22000400 و 22000600
پاز: 22587846
پرشیا: 83880
نگین: 88084276
کافه کهن: 88592771

 


 
رستاکی‌ها به صحنه باز می‌گردند
ساعت ٥:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٦/٥  کلمات کلیدی: کنسرت گروه رستاک ، برج میلاد
موسیقی ما - گروه موسیقی «رستاک» که با انتشار آثاری با تِم موسیقی محلی نقاط مختلف کشور، میان مخاطبین این سبک مورد توجه واقع شده، در تهران کنسرت برگزار می‌کند.
 
این گروه که تا کنون آلبوم‌های «رنگواره‌های کهن»، «همه‌ی اقوام من» و «سرنای نوروز» را روانه بازار کرده و کنسرت‌های موفقی در تهران و شهرستان‌ها برگزار نموده، به همت موسسه فرهنگی هنری «آوای هنر» به مدیریت «محمد جلیل‌پور» به اجرای زنده ی آثار مختلف خود در پایتخت خواهد پرداخت و محبوب‌ترین قطعاتش را برای مخاطبین خود به اجرا در خواهد آورد.
 
به گزارش «موسیقی ما»، کنسرت گروه رستاک، 13 و 14 مهرماه 1393 در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار خواهد شد. بلیت فروشی برای این کنسرت از طریق سامانه 84200 صورت می‌گیرد.
 
گفتنی است در گروه رستاک، «سیامک سپهری» سرپرستی گروه و نوازندگی تار را بر عهده دارد و فرزاد مرادی (خواننده، نوازنده دوتار، سه تار، قوپوز و تارباس)، بهزاد مرادی (خواننده، نوازنده دف، دهل، نقاره و کوزه)، پیران مهاجری (عود و دهلک)، اکبر اسماعیلی پور (تار)، محمد مظهری (کمانچه)، سارا نادری (دوتار، سه تار، رباب، نقاره و تنبک)، یاور احمدی فر (دف، دایره، دهل و پیپه)، یاسر نوازنده (بالابان، قرنه، نی، دوزله و دونلی)، نگار اعزازی (دف، دایره و دهل)، نیما نیک طبع (دف، دایره، دهل و پیپه)، امید مصطفوی (تنبک)، بیتا قاسمی (قیچک)، مائده دوستی (کمانچه آلتو)، صبا جمالی (قانون) و سپهر سعادتی (کنترباس) سایر اعضای آن هستند.
منبع: 
موسیقی ما

 
کنسرت بزرگ استاد حسین علیزاده در اراک
ساعت ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٦/٤  کلمات کلیدی: استاد حسین علیزاده ، اراک

 

 

 

 

 

 

 

پوستر کنسرت استاد علی زاده
فروش انلاین بلیط کنسرت در

/http://www.arakconcert.ir/


 
 
 
 
ساخت كد آهنگساخت كد موزیک آنلاین
/anbsp; side-righta href=clear: both; width: 777px; cellspacing=); background-repeat: repeat-y /table target=0div class=-PostAuthorLink-div style=a href=side-left cellspacing= title= cellspacing=فاوانیوز