دل مجنون

موسیقی سنتی

شب ساز ایرانی
ساعت ٤:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٥/٢٧  کلمات کلیدی: شب ساز ایرانی
موسیقی ایرانیان – صنم قلی زاده: سلسله کنسرتهای«شب ساز ایرانی» چهارمین سری اجرایی خود را از هفته های آغازی شهریور ماه ۱۳۹۴ از سر می گیرد. این در حالیست که فروش بلیتهای اینترنتی این کنسرتها به تازگی آغاز شده است. به گزارش خبرنگار «موسیقی ایرانیان»، مجموعه کنسرتهای «شب ساز ایرانی ۴» تحت عنوان «تار؛ صد سال پس از میرزا حسینقلی» و با محوریت «تکنوازی موسیقی دستگاهی»، در سه تاریخ ۱۱، ۱۲ و ۱۳ شهریور ماه در بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران (فرهنگسرای نیاوران) برگزار میشود. در شب اول این کنسرت و تاریخ چهارشنبه ۱۱ شهریور ماه هنرمندان سیاوش ایمانی، قاسم رحیم‌زاده، حمید خبازی، پویان بیگلر و شب دوم، پنجشنبه ۱۲ شهریور ماه، آرش غفاری، علی کاظمی، محمد آدینه‌محمدی(با همراهی تمبک نوازی محمد صفاریه) و عیسا غفاری و در آخرین شب، تاریخ جمعه ۱۳ شهریور ماه هادی آذر پیرا (با همراهی تمبک محمد جعفر قاضی عسگر)، امیر شریفی (به همراه تمبک شایان میرزایی)، بهاره فیاضی (به همراه تمبک گوهرناز مسائلی) و علی‌اصغر عربشاهی به هنرنمایی خواهند پرداخت. نگرش های متفاوت با رنگهای گوناگون در تکنوازی و پردازش هنری مختص هر نوازنده در اجرای قطعات این ساز از اهداف مورد نظر در شب ساز ایرانی ۴ است که در راستای بزرگداشت میرزا حسینقلی خان و با نگاه به آثار جاودانه وی ارائه خواهد شد. شایان ذکر است که «شب ساز ایرانی» اولین بار اواسط بهار ۱۳۹۳ با هدف ایجاد فرصتی برای شنیدن و اجرای تکنوازی و بداهه‌پردازی موسیقی ایرانی شکل گرفته است. به نمایش گذاشتن سلیقه های متنوع و متفاوت تکنوازان موسیقی دستگاهی و بهره گیری از محتوای مدال این موسیقی و نمایش توانمندی های اجرایی سازهای ایرانی و همچنین توجه به جایگاه بسیار شاخص تکنوازی در فرهنگ موسیقی کلاسیک ایران وتلاش در جهت حفظ و گسترش این گرایش دشوار از دیگر موارد مورد نظر برگزارکنندگان این کنسرت ها است. منبع: موسیقی ایرانیان
 
گروه موسیقی «همنوازان چاووش»
ساعت ٥:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٥/۱٧  کلمات کلیدی: همنوازان چاووش ، یاد زنده یاد «استاد محمد رضا لطفی» ، شیراز

مجتبی عسگری

موسیقی ایرانیان – صنم قلی زاده: گروه موسیقی «همنوازان چاووش» اوایل شهریور ماه ۱۳۹۴ به یاد زنده یاد «استاد محمد رضا لطفی» در شهرهای شیراز و آباده به اجرای کنسرت می پردازد.

به گزارش خبرنگار «موسیقی ایرانیان»، این کنسرت در سه تاریخ  ۲ و ۳ شهریور ماه (آباده- سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی) و ۵ شهریور (شیراز – تالار حافظ) به اجرا در خواهد آمد.

هنرمندان گروه موسیقی «همنوازان چاووش» در این اجراها قطعات «چاووش۶» (سپیده) و «چاووش ۸» (کاروان شهید) را با آواز «مجتبی عسگری» تقدیم مخاطبان و علاقمندان خواهند کرد.

مجتبی عسگری (خواننده)، مهدی فروردین (تار)، حسین یزدانپناه (نی)، حمیدرضا پرهیزگار (سنتور)، مهرداد بهرامی (تار)، ندا قانونی (بم تار)، محمد علی دهقانی (عود)، محمد اطهری (کمانچه)، سروش سلطانی  (کمانچه)، محسن بکرانی (تمبک) و پویان جمشیدی (دف) اعضای این گروه موسیقی در کنسرت آینده میباشند.

شایان ذکر است که برنامه های دیگر گروه «همنوازان چاووش» در شهرهای بروجن و یزد خواهد بود که در حال حاضر تاریخ دقیق و قطعی آن تعیین نشده است.

 

منبع: موسیقی ایرانیان musiceiranian.ir

 
 
ساعت ٥:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٥/۱٧  کلمات کلیدی: مسعود شعاری ، حسین علیشاپوری ، اصفهان ، قم

کنسرت همساز در اصفهان

موسیقی ایرانیان – حمیده موسوی: «مسعود شعاری» آهنگساز و نوازندهء سرشناس موسیقی کشور و «حسین علیشاپور» خوانندهء نام آشنای این عرصه، بار دیگر به اجرای کنسرت هایی مشترک می پردازند.

به گزارش خبرنگار «موسیقی ایرانیان»، کنسرت گروه موسیقی «همساز» به سرپرستی «مسعود شعاری» و خوانندگی «حسین علیشاپور»، در ادامهء روند اجراهای مشترکشان، در شهرهای اصفهان و قم برگزار می گردد.

این کنسرت ها در تاریخ ۲۳ مرداد ماه در «تالار رودکی» شهر اصفهان و ۳۰ مرداد ماه سال جاری در شهر قم به روی صحنه رفته و مجموعه قطعاتی از آثار «حسین علیزاده»، زنده یاد «محمدرضا لطفی» و «مسعود شعاری» به اجرا در خواهد آمد. بخش هایی دیگر از این اجرا به موسیقی بی کلام، تکنوازی سه تار مسعود شعاری و همچنین ساز و آواز  که بخش عمده ای از این مجموعهء اجرایی را تشکیل می دهد، اختصاص خواهد داشت.

سینا شعاری (عود) و مصطفی هاشم زاده (تنبک و کاخن) در اجرای ۲۳ مرداد ماه که به همت مؤسسهء فرهنگی-هنری «نوای مهر» در اصفهان برگزار خواهد شد نیز هنرنمایی خواهند کرد لیکن جزئیات دقیق اجرا در شهر قم هنوز اعلام نشده است.

شایان ذکر است که کنسرت اردیبهشت ماه امسال این دو هنرمند که قرار بود در شهرستان ماهشهر به روی صحنه برود، با دخالت افراد خودسر لغو گردید.

 

 

منبع: موسیقی ایرانیان musiceiranian.ir

 
 
 
 
ساخت كد آهنگساخت كد موزیک آنلاین
/anbsp; side-righta href=clear: both; width: 777px; cellspacing=); background-repeat: repeat-y /table target=0div class=-PostAuthorLink-div style=a href=side-left cellspacing= title= cellspacing=فاوانیوز