دل مجنون

موسیقی سنتی

کنسرت گروه کامکار به مناسبت ۲۵ سالگی محک
ساعت ۱٢:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/٢/٢۳  کلمات کلیدی: مؤسسه خیریه محک ، گرو کامکار

مؤسسه خیریه محک به مناسبت ٢۵ سالگی خود، کنسرتی با هنرمندی گروه کامکارها در تالار وحدت برگزار می‌کند.
به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، مؤسسه خیریه محک با مشارکت خانه موسیقی به مناسبت ٢۵ سالگی خود، ۶ خرداد ماه ۱۳۹۵، کنسرتی با هنرمندی گروه کامکارها در تالار وحدت برگزار می‌کند.
کامکارها که نخستین اجرای سال ۹۵ خود را به مؤسسه خیریه محک اختصاص داده‌اند، در اجرای «شادمانه‌ها»، به روی صحنه رفته تا ضمن حمایت از کودکان مبتلا به سرطان، ۲۵ سال نیکوکاری مردم ایران در این سازمان مردم‌نهاد را جشن بگیرند.
تمام عواید حاصل از این کنسرت که با مشارکت خانه موسیقی و حمایت مالی دو شرکت دیگر برگزار می‌شود، به مؤسسه محک اهدا شده و صرف ارائه خدمات درمانی و رفاهی به کودکان مبتلا به سرطان می‌شود.
روابط عمومی محک اعلام کرد: «مؤسسه خیریه محک که در ربع قرن فعالیت خود با اتکا به انواع مشارکت‌های مردمی بیش از ٢۴ هزار کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت قرار داده است، همواره از همراهی هنرمندان این مرز و بوم در کنار هزاران یاور دیگر که به ماندگاری و توسعه محک کمک‌ کرده‌اند، بهره برده و تلاش کرده است تا با اتکا به مهرورزی ایرانیان، آروزی فرزندانش را از بودن یا نبودن به چگونه زیستن در آینده تغییر دهد.»
کنسرت ۲۵ سالگی محک با هنرمندی کامکارها ۶ خرداد ۱۳۹۵، ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت برگزار می‌شود. علاقه‌مندان به منظور تهیه بلیط کنسرت می‌توانند به سایت www.84200.ir مراجعه کرده یا با شماره ۸۴۲۰۰-۰۲۱ تماس بگیرند.
 
 منبع: موسیقی ایرانیان

 
کنسرت استاد کلهر در خرم آباد
ساعت ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٢/٢۳  کلمات کلیدی: کیهان کلهر ، پردگیان باغ سکوت ، خرم آباد

کنسرت پردگیان باغ سکوت در خرم آباد

 

روز دوشنبه ۹۵/۲/۲۷ در سالن بانک صادرات خرم آباد برگزار میشود

 

تهیه بلیط : سایت ایرانکنسرت


 
خط اتصال در موسیقی
ساعت ۱٠:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٢/۱٤  کلمات کلیدی: خط اتصال
خط اتصال :
خطی است که نتهای غیر همنام را به هم وصل میکند و معنی آن این است که نتهای زیر این خط را باید متصل بهم نواخت .
منبع : کلاس موسیقی علیرضا معتمدی
خط اتصال :
خطی است که نتهای غیر همنام را به هم وصل میکند و معنی آن این است که نتهای زیر این خط را باید متصل بهم نواخت .
منبع : کلاس موسیقی علیرضا معتمدی

 
خط اتحاد در موسیقی
ساعت ۱٠:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٢/۱٤  کلمات کلیدی: خط اتحاد

خط اتحاد :
خطی است که بین دو نت هم نام قرار میگیرد و کشش زمانی آن دو نت را با هم جمع میکند ، در اصل نت دوم نواخته نمیشود و با نت قبلی جمع میشود .

 

منبع : کلاس موسیقی علیرضا معتمدی


 
نقطه سیاه کنار هر نت
ساعت ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٢/۱  کلمات کلیدی: تئوری موسیقی

هر گاه نقطه ای کنار نتی قرار بگیرد ، نصف ارزش زمانی همان نت به خودش اضافه میگردد .
مثلا سفید نقطه دار میشود سه ضرب ، زیرا خود سفید دو ضرب است و اگر نقطه ای کنار آن قرار بگیرد نصف ارزش زمانی آن را به خودش اضافه میکند پس میشود سه ضرب

 

منبع : کلاس موسیقی علیرضا معتمدی


 
شکل نت و زمان آن
ساعت ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٢/۱  کلمات کلیدی: تئور موسیقی

شکل نتها :
نتها بر اساس میزان کشش زمانی آنها به اشکال مختلف نوشته میشوند
نت گرد = چهار ضرب
نت سفید = دو ضرب
نت سیاه = یک ضرب
نت چنگ = نیم ضرب

 

منبع : کلاس موسیقی علیرضا معتمدی


 
کنسرت کلهر در تهران
ساعت ۱٠:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٢/۱  کلمات کلیدی: کنسرت کلهر ، تهران
کیهان کلهر
«کیهان کلهر» نوازنده چیره دست کمانچه پس از مدت ها با دوستدارانش در تالار وحدت تهران دیدار می کند.
به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، کیهان کلهر نوازنده جهانی ساز کمانچه خرداد ماه امسال بعد از سال ها در تالار وحدت تهران تازه ترین کنسرت موسیقایی خود را برگزار می کند.
این نوازنده و آهنگساز پیشکسوت که هم اکنون مشغول برگزاری تور کنسرت هایش در اروپا و آمریکا است، درباره اجرایش گفت: «اردیبهشت‌ماه به ایران خواهم آمد و خردادماه امسال در تالار وحدت روی صحنه خواهم رفت.»
محمدحسین توتونچیان مدیر عامل شرکت فرهنگی هنری «ققنوس» و مدیر برنامه‌های کیهان کلهر نیز توضیح داد: «تمام مجوزهای لازم برای کنسرت استاد کیهان کلهر دریافت شده و این هنرمند بین المللی طی روزهای سوم، چهارم، دهم، یازدهم و دوازدهم خرداد ماه در تالار وحدت میزبان دوستداران موسیقی است. البته برنامه‌هایی نیز تدارک دیده‌ایم تا کیهان کلهر در شهرستان‌ها نیز اجراهایی برای مخاطبانش داشته باشد که جزییات آن را به زودی اعلام خواهیم کرد.»
کیهان کلهر در سال ۱۳۴۲ در خانواده‌ای کرمانشاهی و موسیقی‌دوست در تهران چشم به جهان گشود. او موسیقی را از پنج سالگی به‌صورت آزاد شروع کرد. او دوازده ساله بود که به‌صورت حرفه‌ای به موسیقی پرداخت و در ۱۳ سالگی با ارکستر رادیو و تلویزیون کرمانشاه شروع به همکاری کرد. کلهر مدتی کوتاه با گروه «شیدا» در مرکز هنری «چاووش» همکار بود. وی در ۱۷ سالگی مقیم ایتالیا شد و سپس به نیت ادامه‌ تحصیل راهی کانادا شد و در رشته‌ی آهنگسازی از دانشگاه کارلتون اتاوا فارغ‌التحصیل شد.همکاری کلهر با هنرمندان و گروه‌هایی از جمله «شجاعت حسین‌خان»، کوارتت کرونوس (Kronos Quartet) جاده ابریشم، یویوما و ارکستر فیلارمونیک نیویورک، در این سال ها او را به هنرمندی جهانی تبدیل کرد و شنوندگان زیادی نیز از میان غیرایرانی‌ها دارد.
کیهان کلهر و اردال ارزنجان سال ۸۹ در تالار وحدت اجرای مشترکی داشتند که با استقبال مخاطبان روبه‌رو شد.
 
 منبع: موسیقی ایرانیان

 
اجرای شروین مهاجر دفستیوال تودو مونتو
ساعت ٤:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٢/۱  کلمات کلیدی: شروین محاجر ، فستیوال تودو موندو ، صربستان
شروین مهاجر آهنگساز و نوازنده شناخته شده موسیقی ایران در شهر «بلگراد» پایتخت کشور صربستان به اجرای کنسرت می پردازد.
به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، این کنسرت طی تاریخ ۴ اردیبهشت ماه سال جاری در فستیوال موسیقى «تودو موندو» صربستان برگزار خواهد شد که شروین مهاجر به تکنوازى خواهد پرداخت. ناگفته نماند که در این کنسرت علاوه بر بخش بداهه نوازى کمانچه و کمانچه آلتو، قطعاتى از آلبوم «کهن کمان» نیز توسط مهاجر اجرا خواهد شد.
شایان ذکر است که آلبوم «کهن کمان» شامل هشت قطعه به نامهای «کوارتت مهرزاد»، «پس از تو»، «آواز اوج»، «غم انگیز»، «هلگرتن»، «رنگ و رنگ»، «افشار افغان» و «آوای مهاجر» می باشد و توسط موسسه فرهنگی- هنری «آوای باربد» چندی پیش منتشر شده است، همچنین «شروین مهاجر»، «آتنا اشتیاقی»، «وحید اسدالهی»، «همایون نصیری»، «زکریا یوسفی»، «مرتضی عابدی»، «همایون جهانشاهی»، «سیاوش روشن» و «مهدیه صفدری» در این آلبوم به نوازندگی و خوانندگی پرداخته اند.
 
 منبع: موسیقی ایرانیان

 
 
 
 
ساخت كد آهنگساخت كد موزیک آنلاین
/anbsp; side-righta href=clear: both; width: 777px; cellspacing=); background-repeat: repeat-y /table target=0div class=-PostAuthorLink-div style=a href=side-left cellspacing= title= cellspacing=فاوانیوز