دل مجنون

موسیقی سنتی

کنسرت حسین علیشاپوری در انگلستان
ساعت ۱۱:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/۱۱/٢٦  کلمات کلیدی: حسین علیشاپوری ، انگلستان

 

«حسین علیشاپور» آوازخوان، «مهدی رستمی» نوازنده ی سه تار ، «تارا جاف» نوازنده ی چنگ و «ادیب رستمی» نوازنده ی کمانچه و تنبک، اسفندماه سال جاری به مدت یک ماه، تور کنسرت «انعکاس سکوت» را در انگلستان اجرا می کنند.

در این کنسرت ها که در شهرهای لندن، منچستر، بیرمنگام، ساوتهمپتون و شفیلد برگزار می شود، بخش های ساز و آواز، به منظور معرفی پایه های موسیقی ایرانی و همچنین بخش موسیقی فولکلور کردی و تلفیق آن با موسیقی آوازی ایران، گنجانیده شده است.

این برای چهارمین سال متوالی ست که مجموعه کنسرت های «انعکاس سکوت» برگزار می شود و نخستین سال است که علیشاپور در این پروژه آواز خواهد خواند.

کنسرت های مذکور در سالن هایی چون RNCM منچستر، Turner sins در ساوتهمپون، دانشگاه شفیلد، تالار Mac در بیرمنگام و دانشگاه سیتی یونیورسیتی لندن برگزار می شود.

همچنین علیشاپور و رستمی در کنار برگزاری این کنسرت ها، کارگاه های آموزشی نیز برگزار خواهند کرد.

این دو پیش ازین بارها با یکدیگر بر صحنه حاضر شده و کنسرت هایی را در قالب بداهه خوانی و بداهه نوازی اجرا کرده اند ؛ ضمن آن که مهدی رستمی طی چهار سال گذشته بارها همراه با تارا جاف و ادیب رستمی در انگلستان و در قالب این کنسرت ، به اجرا پرداخته است.
 

منبع: موسیقی ایرانیان


 
 
 
 
ساخت كد آهنگساخت كد موزیک آنلاین
/anbsp; side-righta href=clear: both; width: 777px; cellspacing=); background-repeat: repeat-y /table target=0div class=-PostAuthorLink-div style=a href=side-left cellspacing= title= cellspacing=فاوانیوز