دل مجنون

موسیقی سنتی

انتشار آلبوم کمانچه نوازی
ساعت ٩:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۸/۱٢  کلمات کلیدی: آلبوم کمانچه نوازی ، سعید فرجپوری

آلبوم بی کلام «کمانچه نوازی»، اثری از «سعید فرج پوری» و «کامبیز گنجه ای»، از سوی مؤسسه ی فرهنگی هنری «ماهور» منتشر و همزمان با آن، در سایت «بیپ تونز» قابل خریداری شد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، سعید فرج‌پوری آلبوم «کمانچه نوازی» را با بهره‌گیری از آثار بزرگان موسیقی ایران همچون غلامحسین درویش (درویش خان)، علی اصغر بهاری، رکن الدین مختاری، سعید فرج پوری، حسن کسائی منتشر کرده است.

این آلبوم که در چهارگاه و بیات ترک روایت می‌شود دارای قطعاتی چون «پیش درآمد قدیمی به یاد استاد بهاری»، «درآمد»، «ضربی زابل»، «آواز زابل»، «چهارمضراب (بهره گرفته از ردیف)»، «حدی و پهلوی»، «رنگ مخالف سه گاه»، «ضربی مخالف»، «مثنوی مخالف»، «چهارمضراب»، «ضربی بیات ترک»، «درآمد و کرشمه»، «ضربی و چهارمضراب»، «مقدمه ی شوشتری»، «آواز شوشتری»، «رنگ» است.

سعید فرجپوری، آهنگساز و نوازنده کمانچه اهل سنندج است. از جمله فعالیت‌های فرجپوری می‌توان به تدریس در کانون چاووش، مرکز حفظ و اشاعه موسیقی، دانشگاه هنر، نوازندگی در گروه‌های شیدا، عارف، آوا، دستان و شرکت در ضبط آثار بیشماری از آهنگسازان معاصر و اجرای کنسرت در مراکز فرهنگی و فستیوالی در اروپا، آمریکا، کانادا، آسیا به همراه گروه های مختلف موسیقی ایرانی، اشاره کرد.

فرج پوری آثاری را هم به صورت سی دی ‌آلبوم موسیقی انتشار داد که از جمله‌آنها می‌توان در بخش تکنوازی به آثاری چون تکنوازی کمانچه ۱ در دستگاه سه گاه، تکنوازی کمانچه ۲ در دستگاه همایون، کمانچه نوازی بر اساس نغمه های کردی،اشاره کرد.

آلبوم «کمانچه نوازی»، اکنون در بازار موسیقی و مراجع معتبر فروش، قابل تهیه است و علاقمندان جهت خرید آنلاین آن نیز می توانند از طریق سایت «بیپ تونز beeptunes.com» اقدام نمایند.

منبع : موسیقی ایرانیان


 
 
 
 
ساخت كد آهنگساخت كد موزیک آنلاین
/anbsp; side-righta href=clear: both; width: 777px; cellspacing=); background-repeat: repeat-y /table target=0div class=-PostAuthorLink-div style=a href=side-left cellspacing= title= cellspacing=فاوانیوز