دل مجنون

موسیقی سنتی

همایون شجریان و پورناظری ها در جشنواره ی " موازین "
ساعت ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/٥  کلمات کلیدی: همایون شجریان

 

همایون شجریان در ادامه ی کنسرت های خود در خارج از کشور ، روز بیست و ششم ماه می ( پنجم خردادماه 92)  به همراه برادران پورناظری در " شاله " مراکش به روی صحنه می رود . تهمورث پورناظری و حسین رضایی نیا ، شجریان را در این کنسرت همراهی می کنند .

این اجرا که نخستین کنسرت مستقل همایوت شجریان در قاره ی آفریقاست ، در قالب دوازدهمین فسیوال موسیقی " موزین –ایقاعات عالم " برنامه ریزی شده است . جشنواره بین المللی موازین هر ساله تحت حمایت پادشاه مراکش ، با شرکت موسیقی دانان نامدار جهان ، استعدادهای جوان و ستارگان نوظهور مراکش در چند شاخه ی جداگانه برگزار می شود . امسال دوره دوازدهم این جشنواره طی 9 روز ، از سوم تا یازدهم خردادماه به اجرا در می آید . گفته می شود هزینه های برگزاری و ساماندهی این جشنواره و دعوت از خوانندگان برجسته ی دنیا برای اجرا در آن ، بسیار سر سام آور است ، همین مسئله در سال های اخیر مورد اعراض گروهی از مردم و منقدان به ویژه اسلام گرایان بوده است .

امسال برگزار کنندگان جشنواره ، بخشی جنبی با عنوان " جاده موسیقایی ابریشم " در نظر گرفته اند که در بردارنده ی اجرای هنرمندان هشت کشوری ست که روزگاری در مسیر جاده ابریشم قرار داشته اند و مغرب و شرق دنیای قدیم  را به هم پیوند می دادند . به گفته ی آنها هدف از این بخش ، سیر و سفری فرهنگی – موسیقایی در این جاده ی افسانه ای از سیسیل تا چین است .

در این بین همایون شجریان و گروهش ،موسیقی ایران را نمایندگی می کنند . در سال های گذشته هم علیرضا قربانی به همراه گروه اشتیاق و نیز کیهان کلمر نمایندگان موسیقی ایران در این جشنواره ی معتبر موسیقایی بوده اند .

از چهره ها  ی سرشناس حاضر در مراسم می توان به جورج بنسون ، ریحانا ، انریکه ایگلسیاس ، دیوید گتا و.... اشاره کرد .

گفتنی ست اجرای همایون شجریان و پور ناضری ها ساعت 5:30 به وقت ملی در chellal برگزار می شود و بهای بلیت آن 100 درهم (  حدود 12 دلار ) است .


 
 
 
 
ساخت كد آهنگساخت كد موزیک آنلاین
/anbsp; side-righta href=clear: both; width: 777px; cellspacing=); background-repeat: repeat-y /table target=0div class=-PostAuthorLink-div style=a href=side-left cellspacing= title= cellspacing=فاوانیوز